ZSSK pridáva od nedele vlaky v okolí Bratislavy, Žiliny a vo Vysokých Tatrách

NETKY.SK • 9 Jún 2018, 11:18 • 2 min
ZSSK pridáva od nedele vlaky v okolí Bratislavy, Žiliny a vo Vysokých Tatrách

BRATISLAVA - V okolí Bratislavy, Žiliny a vo Vysokých Tatrách pribudnú od nedele (10.6.) nové vlaky.

slovakia

left justify in out

V rámci pravidelnej zmeny cestovných poriadkov ich zaraďuje do prevádzky štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

 

V okolí Bratislavy pribudne spolu 56 nových spojov, z toho na trase medzi hlavným mestom a Trnavou to bude 27 spojov a medzi Bratislavou a Sencom 29 vlakov. "V tomto prípade sa bavíme o pridaní 17.000 miest," doplnil minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd).

 

Tieto nové vlaky môžu podľa generálneho riaditeľa ZSSK Filipa Hlubockého pomôcť Bratislave, keďže denne dochádza do hlavného mesta okolo 130.000 ľudí. "Je to výrazná pomoc mestu Bratislava v boji s dopravnými problémami, ktoré má," konštatoval Hlubocký.

 

Na obidvoch linkách budú vlaky premávať v celodennom 30-minútovom intervale. Okrem toho sa týmto zavedie aj nové spojenie v rámci mesta, a to zo stanice Bratislava - Nové Mesto do stanice Bratislava - Petržalka, kadiaľ pôjde vlak zo Senca. Premávať bude cez Prístavný most, kadiaľ šesť rokov vlak nejazdil.

 

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal doplnil, že hlavné mesto bude reagovať aj posilnením mestskej hromadnej dopravy v dojazdových staniciach týchto vlakov v Petržalke a v Novom Meste. Podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu chce kraj zároveň zabezpečiť to, aby nadväzovali prímestské autobusy na vlakové spoje. Prvé zmeny v tomto duchu avizoval od júla a následne by sa mali naplno prejaviť od septembra tohto roku.

 

Nové vlakové spoje pribudnú od nedele aj obyvateľom Kysúc. Na trati medzi Žilinou a Čadcou budú od nedele premávať tri nové prímestské osobné vlaky v dopoludňajších hodinách počas pracovných dní. So súčasnými spojmi vytvoria pravidelný hodinový takt, ktorý má tvoriť základný pilier pre vybudovanie integrovaného dopravného systému v budúcom období. Súčasne by mali nové vlaky podľa ZSSK pomôcť ľuďom, aby sa vyhli kolónam na cestách, ktoré vznikajú v súvislosti s výstavbou diaľnice D3.

 

Zároveň sa počas letnej sezóny posilní doprava aj vo Vysokých Tatrách. Na tratiach Tatranských elektrických železníc pribudne 16 posilových vlakov.

 

 

 



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katka Štefunková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies