ZSSK posilňuje počas Veľkej noci dopravu

NETKY.SK • 11 Apríl 2022, 14:06 • 2 min
ZSSK posilňuje počas Veľkej noci dopravu

BRATISLAVA – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) počas veľkonočných sviatkov posilňuje dopravu, vypraví o 17 vlakov viac. TASR o tom informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč s tým, že tieto sviatky bývajú každoročne spojené so zvýšeným počtom cestujúcich.

slovakia

left justify in out

Vo štvrtok (14. 4.) vypraví ZSSK 6 rýchlikov, a to vlak SuperCity, regionálny expres a 4 regionálne rýchliky. V piatok (15. 4.) vypraví jeden medzištátny vlak SuperCity a v pondelok (18. 4.), keď sa očakáva najväčší záujem o prepravu, 10 mimoriadnych rýchlikov, z toho 8 regionálnych a 2 regionálne expresy. Ide o posilnenie spojenia medzi Bratislavou a Košicami.

 

img

 

Kováč zároveň upozornil, že od 10. a 11. apríla sú cestujúcim opäť k dispozícii aj komerčné vlaky kategórie InterCity (IC 52x). Konkrétne 10. apríla sa na trať Bratislava – Žilina – Košice a späť vrátili vlaky IC 52x a 11. apríla vlak IC 521.

 

„Vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období odporúčame cestujúcim, aby si cestovné doklady zaobstarali v dostatočnom časovom predstihu,“ zdôraznil hovorca ZSSK. Cestovné lístky a rezervácie miesta si cestujúci môžu zakúpiť v pokladniciach ZSSK, ale aj prostredníctvom e-shopu či mobilnej aplikácie Ideme vlakom.

 

img

 

Obsadenosť IC vlakov a tzv. „šesťstovkových“ rýchlikov R6xx je podľa Kováča k 11. aprílu v priemere 68 %. Najviac spomedzi vybraných vlakov, na 96 %, je podľa aktuálnych údajov obsadený štvrtkový IC vlak, ktorý má plánovaný odchod z Viedne o 14:42 h a do Košíc by mal doraziť o 20:42 h.

 

Možno vás zaujme: Kvetnou nedeľou vstupujú kresťania do Veľkého či Svätého týždňatwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies