Zomrela vychudnutá modelka Isabelle Caro, známa z kampane proti anorexii

NETKY.SK • 30 December 2010, 08:41 • 2 min
Zomrela vychudnutá modelka Isabelle Caro, známa z kampane proti anorexii

Zomrela vychudnutá modelka Isabelle Caro, známa z kampane proti anorexii

slovakia

left justify in out

img

Na kosť vychudnutá francúzska modelka Isabelle Caro (28), ktorá bola postavou kampane proti anorexii, je mŕtva. Zomrela už 17. novembra, informovala dnes švajčiarska internetová stránka 20min.ch v správe s titulkom  "Ikona anorexie sa vyhladovala na smrť".
      Caro podľa stránky zomrela "na následky svojej choroby". Presná príčina úmrtia však nie je známa.
      Smrť modelky potvrdil na svojej stránke aj jej priateľ, švajčiarsky spevák Vincent Bigler. Podľa neho prišla do nemocnice so zápalom pľúc.
      Isabelle Caro sa stala slávnou v roku 2007, keď si ju do svojej kampane "Nie anorexii" vybral známy fotograf Olivier Toscana. Kontroverzné zábery v Taliansku zakázali so zdôvodnením, že sú v rozpore s tamojším reklamným kódexom.
      Caro trpela anorexiou od 13 rokov. Pri svojej výške 165 centimetrov vážila v roku 2006 iba 25 kilogramov, vtedy dočasne upadla do kómy. Začiatkom tohto roka oznámila úmysel bojovať so svojou chorobou a tvrdila, že znovu dosiahla hmotnosť 42 kilogramov.
      O extrémne chudých modelkách sa začalo intenzívne diskutovať po februári 2007, keď 21-ročná Brazílčanka zomrela na anorexiu - pri 170 centimetroch vážila menej ako 40 kilogramov. Krátko nato prijalo Španielsko - zatiaľ ako jediná európska krajina - zákaz vystupovať modelkám, ktorých Index telesnej hmotnosti  (BMI) je pod určitou hranicou.
      Začiatku roka 2008 sa francúzsky módny priemysel dobrovoľne zaviazal nezamestnávať vychudnuté modelky.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies