Zomrel redaktor, publicista, novinár, prekladateľ a scenárista Milan Lipták

NETKY.SK • 26 Február 2015, 16:51 • 2 min
Zomrel redaktor, publicista, novinár, prekladateľ a scenárista Milan Lipták

BRATISLAVA - Po dlhej a ťažkej chorobe dnes vo veku 74 rokov zomrel PhDr. Milan Lipták, redaktor, publicista, novinár, prekladateľ a scenárista. TASR o jeho úmrtí informovala dramaturgička Jana Liptáková.

slovakia

left justify in out

Milan Lipták sa narodil 5. októbra 1940. Od roku 1962 pracoval v Slovenskej televízii (dnes RTVS). Do roku l971 bol v televíznom štúdiu Slovenskej televízie v Košiciach a od roku 1972 pracoval v Bratislave, kde v rámci Slovenskej televízie zastával rôzne posty. Bol vedúci redaktor kultúrnej publicistiky Slovenskej televízie, neskôr zástupca šéfredaktora v Hlavnej redakcii literárno-dramatických programov a niekoľko rokov pôsobil ako šéfredaktor Hlavnej redakcie zábavných programov.
     

Bol autorom mnohých publicisticko-dokumentárnych programov a filmov, najmä z oblasti kultúry a umenia nielen doma, ale aj v zahraničí. Mnoho dokumentov sa dotýkalo najmä života a kultúry Slovákov žijúcich v zahraničí, predovšetkým Vojvodiny v Srbsku. Milan Lipták je aj autorom dokumentárnych filmov o osobnostiach vo výtvarnom umení na východnom Slovensku (Andrej Doboš, Anton Jasusch, Arpád Račko a ďalší), dokumentu o režisérovi Martinovi Ťapákovi V znamení slnka, spisovateľovi Olesovi Hončárovi atď. 
     

V posledných rokoch svojho života sa venoval prekladateľskej práci, ovládal deväť cudzích jazykov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies