Zomrel prelát Opus dei Javier Echevarría

NETKY.SK • 13 December 2016, 10:33 • 2 min
Zomrel prelát Opus dei Javier Echevarría

RÍM - Vo veku 84 rokov zomrel v pondelok v Ríme prelát zoskupenia Opus Dei (Božie dielo) Javier Echevarría. Informoval o tom dnes hovorca nemeckého Opus Dei Hartwig Bouillon.

slovakia

left justify in out

Echevarría zomrel v pondelok v rímskej nemocnici Bio-Medico na následky pľúcnej infekcie.

 

Opus Dei, ktorého plný názov je Praelatura Sanctae Crucis et Operis Dei (Prelatúra Svätého kríža a Opus Dei) je osobnou prelatúrou katolíckej cirkvi. Jej poslaním je šíriť posolstvo o tom, že všetci ľudia, i laici, sú povolaní k svätosti, a poskytovať im k tomu pomoc, ktorá spočíva vo formácii a duchovnom vedení.

 

Opus Dei bolo založené v Španielsku v roku 1928. Pri jeho zrode stál Josemaría Escrivá de Balaguer, ktorého pápež Ján Pavol II. v roku 2002 vyhlásil za svätého.

 

Svoju definitívnu právnu podobu získal Opus Dei v roku 1982, keď ho Ján Pavol II. ustanovil ako osobnú prelatúru; nie je teda ani rehoľou, ani hnutím, ale súčasťou hierarchickej štruktúry cirkvi. Sídlom Opus Dei je Rím. V súčasnosti Opus Dei pôsobí v 68 krajinách sveta, hlbokú tradíciu má najmä v Španielsku, Argentína a Čile.

 

Očakáva sa, že novým prelátom sa po Echevarríovej smrti stane Fernando Ocariz.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies