Zomrel nekorunovaný kráľ japonského sci-fi, spisovateľ Sakio Komacu

NETKY.SK • 29 Júl 2011, 08:14 • 2 min
Zomrel nekorunovaný kráľ japonského sci-fi, spisovateľ Sakio Komacu

Zomrel nekorunovaný kráľ japonského sci-fi, spisovateľ Sakio Komacu

slovakia

left justify in out

img

Za "kráľa japonského sci-fi" označovaný spisovateľ Sakio Komacu, ktorého preslávil román Nippon Chimbocu (Japonsko sa potápa, 1973) o katastrofe krajiny po sérii zemetrasení, zomrel v nemocnici v rodnej Osake vo veku 80 rokov. O jeho utorkovom úmrtí informovali dnes miestne médiá.
      Komacu, ktorý patril medzi kritikov japonskej spoločnosti, prezentoval vo svojich dielach vlastný pohľad na ľudstvo a našu civilizáciu.
      Muž, ktorý autorsky debutoval v roku 1962 a ktorého viaceré diela, vrátane kľúčového románu sa dočkali filmových i televíznych adaptácií, bol laureátom viacerých literárnych ocenení. O jeho všestrannosti hovorí fakt, že svojho času pôsobil aj ako technický poradca majstra elektronickej hudby Isaa Tomitu pri jeho veľkolepom vystúpení v hornorakúskom Linzi a podieľal sa aj na organizácii medzinárodných podujatí počas svetovej výstavy Expo v Osake v roku 1970.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies