Zomrel jeden z najvplyvnejších španielskych módnych návrhárov Jesús del Pozo

NETKY.SK • 15 August 2011, 11:37 • 2 min
Zomrel jeden z najvplyvnejších španielskych módnych návrhárov Jesús del Pozo

Zomrel jeden z najvplyvnejších španielskych módnych návrhárov Jesús del Pozo

slovakia

left justify in out

img

Španielsky módny návrhár Jesús del Pozo, ktorý sa významnou mierou pričinil o to, že móda v krajine na Pyrenejskom polostrove po páde Francovej diktatúry nadviazala na moderné trendy, zomrel v sobotu vo veku 65 rokov. Príčinou jeho úmrtia v jednej z madridských nemocníc boli nešpecifikované pľúcne problémy.
      Informácie priniesli španielske médiá.
      V čase prechodu Španielska od diktatúry (1939-1975) k demokracii patril del Pozo medzi iniciátorov noviniek v svete módy a tvorcov španielskeho "New Looku".
      Zosnulý bol pôvodným povolaním bytovým architektom a dizajnérom nábytku. Prvú obchodnú prevádzku s módnym tovarom si otvoril v Madride v roku 1974, o dva roky neskôr prezentoval prvú vlastnú kolekciu. V roku 1989 získal titul najlepšieho španielskeho módneho návrhára.
      Jesúsa del Poza ocenil kráľ Juan Carlos v roku 1998 ako prvého módneho návrhára krajiny Zlatou medailou za zásluhy o krásne umenie.
Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies