Zomrel český herec Marek Ronec, známy aj zo seriálu Gympl s (r)učením omezeným

NETKY.SK • 16 December 2013, 08:28 • 2 min
Zomrel český herec Marek Ronec, známy aj zo seriálu Gympl s (r)učením omezeným

PRAHA - Český herec Marek Ronec, rodák zo Sokolova, ktorý prešiel scénami v Opave, v Ústí nad Labem i pražským Divadlom Rokoko a objavil sa aj v televíznom seriále Gympl s (r)učením omezeným, zomrel po krátkej ťažkej chorobe vo veku 48 rokov. O jeho úmrtí z 9. decembra informovali dnes s oneskorením české médiá.

slovakia

left justify in out

Internetový server iDNES.cz píše o úmrtí  výnimočného predstaviteľa záporných hrdinov a cituje slová režiséra, scenáristu a dramaturga Zdeňka Potužila, ktorý zosnulého priviedol do Divadla Rokoko. "Marek Ronec bol výnimočný herec. Chodil na skúšky podivuhodne pripravený. Ponúkal režisérovi veci, že sa nestačil pozerať. Bol hercom záporných postáv," dodal spomínajúci Potužil, ktorý vyzdvihol Ronecove kreácie v inscenáciách Katovej piesne amerického autora Normana Mailera a hry Querelle z Brestu francúzskeho dramatika Jeana Geneta.

Pamätné kreácie vytvoril zosnulý aj ako Yossarian v Hellerovej Hlave XXII. v Opave v réžii Miloša Horanského či ako Macduff v Shakespearovom Macbethovi na scéne Činoherného štúdia v Ústí nad Labem v réžii Viktora Polesného.

Marek Ronec, ktorý účinkoval v ostatnom čase v pražskom Divadle na okraji, si vlani zahral aj v réžii Martina Hubu, a to postavu Edwarda v inscenácii Shakespearovho Richarda III.  počas Letných shakespearovských slávností.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies