Známy advokát Ernest Valko bol usmrtený strelnou zbraňou

NETKY.SK • 9 November 2010, 13:0 • 2 min
Známy advokát Ernest Valko bol usmrtený strelnou zbraňou

Známy advokát Ernest Valko bol usmrtený strelnou zbraňou

slovakia

left justify in out

img

Známy advokát Ernest Valko bol usmrtený strelnou zbraňou a nájdený v jeho dome v Limbachu. Pre TASR to potvrdil hovorca ministerstva vnútra Gábor Grendel. Právnik bol podľa neho usmrtený v noci a však ešte 8. novembra.
      Ďalšie informácie by mohli byť zverejnené v priebehu dňa. Ernest Valko bol pokladaný za prominentného právnika. V posledných mesiacoch bol mediálne známy najmä z dvoch káuz, keď v civilných sporoch zastupoval ministra financií Ivana Mikloša. V prvom civilnom spore na ochranu osobnosti jeho klienta Mikloša na Okresnom súde Bratislava 1 žaloval expredseda slovenského parlamentu Jaroslava Pašku. Bývalý predseda NR SR bol v spore úspešný.
      V druhom spore naopak zastupoval Valko Mikloša, ktorý rovnako na Okresnom súde Bratislava 1 zase žaloval za výroky bývalého premiéra Roberta Fica. V tomto procese bol úspešný zase Mikloš a jeho právny zástupca. Valkova osoba sa spájala s osobou známeho slovenského podnikateľa Ladislava R. V minulosti boli obaja obvinení z údajného vydierania bratov V., kvôli pozemkom na Záhorí. V tomto prípade prokuratúra vec zastavila.
      Valko bol roku 1992 bol predsedom Ústavného súdu ČSFR, predtým bol podpredsedom Snemovne ľudu Federálneho zhromaždenia ČSFR. Ako advokát pôsobil od roku 1993 V minulosti zastupoval Slovenský plynárenský priemysel (SPP) v súdnom spore o tzv. Duckého zmenky. Figuroval aj v súdnej kauze Tipos.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona