Známi návrhári priniesli slovenskú módu bližšie k ľuďom

NETKY.SK • 27 Február 2015, 13:34 • 2 min
Známi návrhári priniesli slovenskú módu bližšie k ľuďom

BRATISLAVA - Piati slovenskí módni tvorcovia dostali unikátnu šancu predstaviť to najlepšie zo svojej tvorby na výnimočnej výstave Posadnutí módou v bratislavskom nákupnom centre Aupark.

slovakia

left justify in out

Boris Hanečka, Marcel Holubec, Martin Hrča, Hana Převrátilová a Ema Klein sa rozhodli priniesť svoju tvorbu bližšie k bežným ľuďom, aby ukázali, že dizajnérske kúsky nie sú len výsadou známych osobností. Každý z nich na originálnej exhibícii vystaví tri exkluzívne modely zo svojich nedávnych kolekcií alebo kúsky, ktoré sme mali možnosť vidieť na známych tvárach slovenského šoubiznisu.

 

Výstava, ktorú pre verejnosť oficiálne otvoria dnes o 18:00 za účasti všetkých dizajnérov, potrvá do 6. marca. "Musíme ísť tam, kde sú ľudia," vyjadril sa Martin Hrča, jeden z najmladších vystavujúcich návrhárov. "Aby ľudia videli, že takéto modely nie sú len pre celebrity," dodal. Nápad priniesť luxusné, ručne robené modely bližšie k širokej verejnosti sa páčil aj ostatným tvorcom, ktorí svoje modely zvyčajne predvádzajú len na módnych prehliadkach, ktorých na Slovensku nie je veľa a dostane sa na ne len obmedzený počet ľudí. "Móda by mala byť bližšie k bežným ľuďom, aby aj takúto tvorbu videli na vlastné oči," uviedla známa dizajnérka Hana Převrátilová, ktorá vystavila napríklad i model, v ktorom sa predstavila na Plese v opere 2014 jeho riaditeľka Andrea Cocherová. 

 

Výber 15 modelov zahŕňa najmä večerné róby, od noblesných hodvábnych šiat z dielne Borisa Hanečku, cez prepracované módne "skladačky" Emmy Klein a unikátne modely Marcela Holubca, po modely zo zimnej kolekcie Martina Hrču. "Vybrali sme to najlepšie, čo máme," povedal Boris Hanečka. 

Výstava s názvom Posadnutí módou nie je predajná, keďže jednotlivé modely sú buď výstavné alebo zapožičané od ich majiteliek.
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies