Zmarili atentát plánovaný na oslavy Dňa nezávislosti

NETKY.SK • 23 August 2011, 12:40 • 2 min
Zmarili atentát plánovaný na oslavy Dňa nezávislosti

Zmarili atentát plánovaný na oslavy Dňa nezávislosti

slovakia

left justify in out

img

Ukrajinská Štátna bezpečnostná služba (SBU) v pondelok oznámila, že zmarila bombový útok v hlavnom meste Kyjev po zatknutí troch ľudí, ktorí sa na sprisahaní mali podieľať.
      Atentát bol podľa SBU plánovaný na stredu 24. augusta, keď Ukrajina oslavuje Deň nezávislosti. Vyhlásenie SBU pravdepodobne zvýši politické napätie v krajine, kde aj tak vládne napätá situácia v súvislosti s procesom proti expremiérke Julie Tymošenkovej. Jej stúpenci totiž na 24. augusta plánujú demonštráciu v Kyjeve, informovala agentúra Reuters.
      SBU vo vyhlásení uviedla, že zabránila "teroristickému činu" po tom, čo jej pracovníci pri prehľadávaní priestorov prenajatých podozrivými páchateľmi našli podomácky vyrobenú nálož naplnenú klincami. Objavili tiež 100 "extrémistických" propagačných letákov, národnosť ani príslušnosť zadržaných podozrivých k nejakej skupine však nezverejnili.
      Menej známa organizácia nazývaná "Patriot Ukrajiny" v pondelok uviedla, že päť jej členov bolo zatknutých a ich sídlo prehľadané SBU, odmietli však plánovanie útokov.

Zdroj: TASR/Reuterstwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies