Zlodeji okradli žobráka o takmer kilogram zlata!

NETKY.SK • 3 Január 2014, 13:45 • 2 min
Zlodeji okradli žobráka o takmer kilogram zlata!

slovakia

left justify in out

HANOJ - Z krádeže takmer jedného kilogramu zlata, ktoré patrilo 86-ročnému bezdomovcovi, obvinila vietnamská polícia päť ľudí. Informovala o tom dnes agentúra DPA s odvolaním sa na miestne policajné zdroje.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Päticu páchateľov vo štvrtok obvinili z prepadnutia, uviedla hovorkyňa polície v provincii Dong Thap. Incident sa odohral 21. decembra po tom, ako gang našiel spiaceho bezdomovca na trhovisku v meste Tram Chim. Páchatelia údajne bezdomovca prehľadali a ukradli mu 945 gramov zlata v hodnote takmer 42.000 dolárov a 29 miliónov dongov (1400 dolárov) v hotovosti.

Polícia dnes tieto osoby zadržala pre podozrenie z lúpežného prepadnutia, pričom zhabala približne 170 gramov zlata a 29 miliónov dongov v hotovosti, doplnila policajná hovorkyňa.

Podľa polície bezdomovec odišiel z domu pred niekoľkými rokmi po tom, ako sa rozhádal so svojou rodinou. V súčasnosti žije ako žobrák na viacerých miestach provincie a peniaze, ktoré vyžobre, používa na nákup zlata.

"Muž si vedel presne spomenúť, kde a kedy zlato kúpil, takže jeho výpoveď sa zdá byť vierohodná," povedal policajný vyšetrovateľ, ktorý si neželal byť menovaný, nakoľko sa prípad ešte neuzavrel.



Autor: Redakcia Netky



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies