Zisk BMW v 3. štvrťroku prudko vyskočil

NETKY.SK • 3 November 2010, 12:13 • 2 min
Zisk BMW v 3. štvrťroku prudko vyskočil

Zisk BMW v 3. štvrťroku prudko vyskočil

slovakia

left justify in out

img

Zisk nemeckej automobilky BMW v 3. štvrťroku prudko vyskočil vďaka rastu tržieb viac než o tretinu. Za zvýšením predaja je predovšetkým zotavovanie ekonomík po celom svete. BMW tiež zvýšila prognózu ziskovosti svojich kľúčových operácií, ktorú podporuje rast dopytu po luxusných autách v Číne.
      Čistý zisk za tri mesiace od začiatku júla do konca septembra vyskočil na 871 miliónov eur zo 76 miliónov v rovnakom období vlani. Tržby sa zvýšili o 35,6 % na 15,94 miliardy eur. Zisk pred zdanením vzrástol zo 126 miliónov eur na 1,36 miliardy eur a bol najvyšším kvartálnym ziskom pred zdanením v histórii spoločnosti. Predaj sa zvýšil o 13 % na 366.190 áut.
      Automobilka tiež zvýšila celoročnú predpoveď. Teraz očakáva v automobilovom segmente maržu zisku pred úrokmi a zdanením na úrovni vyše 7 % namiesto v auguste prognózovaných 5 a viac percent.

Zdroj: TASR/APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies