Zimbambe: Svorka levov zabila sprchujúceho sa turistu

NETKY.SK • 5 November 2010, 8:12 • 2 min
Zimbambe: Svorka levov zabila sprchujúceho sa turistu

Zimbambe Svorka levov zabila sprchujúceho sa turistu - Svet Svorka piatich levov usmrtila turistu, ktorý sa sprchoval v táborisku v prírodnej rezervácii na severe Zimbabwe. Informovali o tom dnes miestni ochranári.

slovakia

left justify in out

img

Svorka piatich levov usmrtila turistu, ktorý sa sprchoval v táborisku v prírodnej rezervácii na severe Zimbabwe. Informovali o tom dnes miestni ochranári.
      Zimbabwiansky podnikateľ (59) Peter Evershed sa v sobotu po zotmení sprchoval pod stromom v neoplotenom tábore Chitake Springs v rezervácii Mana Pools. Pod sprchu išiel ako posledný zo skupiny, ktorú tvorili členovia jeho rodiny a priatelia. Tí začuli jeho zúfalý výkrik, ale našli ho už mŕtveho. Príčinou smrti bolo vážne poranenie krku.
      Levy odišli z táboriska, až keď vedúci výpravy naštartoval auto, zapol svetlá a začal strieľať do vzduchu.
      "Vyzývame každého na mimoriadnu opatrnosť. Zvieratá sa stali absolútne nepredvídateľné," varoval Johnny Rodrigues, šéf ochranárskej skupiny Zimbabwe Conservation Task Force. Podľa jeho slov to spôsobuje nárast pytliactva v regióne, v dôsledku ktorého zvieratá častejšie útočia na človeka.
      V októbri došlo k podobnému tragickému incidentu v susednej rezervácii Matusadona, keď slon usmrtil juhoafrického manažéra. Krátko po ňom zahynul pod kopytami rozzúreného byvola ochranár, ktorý odstraňoval pasce nastražené pytliakmi.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona