Žiadne imigračné súdy, deportácia migrantov z USA bude okamžitá

NETKY.SK • 23 Júl 2019, 07:53 • 2 min
Žiadne imigračné súdy, deportácia migrantov z USA bude okamžitá

WASHINGTON - USA menia pravidlá. V snahe zabrániť migrácii pristupujú k tzv. rýchlym deportáciám.

slovakia

left justify in out

Americká vláda sa rozhodla, že v záujme ochrany svojej krajiny pred migráciou zavedie prísnejšie opatrenia. Konkrétne by malo ísť o proces rýchlych deportácii, ktoré sú v rámci amerických imigračných zákonov novinkou.

 

Nové pravidlá umožnia úradom okamžite z krajiny deportovať cudzinca bez potrebných dokladov, ktorý nebude vedieť dokázať, že v USA nepretržite žije aspoň dva roky. Obídu pritom zdĺhavé imigračné súdy.

 

img

 

Doteraz to v USA fungovalo tak, že sa podobným spôsobom mohli migranti deportovať len v prípade, ak ich dolapili do 100 míľ (160 kilometrov) od hranice, pričom sa v krajine nezdržiavali viac ako 2 týždne.

 

Nové opatrenie oficiálne zverejnia dnes, pričom do platnosti vstúpi ihneď, a to v rámci celých Spojených štátov.

 


Americká únia občianskych slobôd (ACLU) už avizovala, že nový krok vlády napadne na súde. Podľa analytikov plánuje americký prezident Donald Trump spraviť z prísnej imigračnej politiky kľúčový prvok svojej predvolebnej kampane pred prezidentskými voľbami v roku 2020.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies