Ženy a deti bojovníkov Islamského štátu sa vracajú do Nemecka

NETKY.SK • 3 December 2017, 13:16 • 2 min
Ženy a deti bojovníkov Islamského štátu sa vracajú do Nemecka

BERLÍN - Manželky a deti bojovníkov extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) vracajúce sa do Nemecka môžu predstavovať bezpečnostnú hrozbu. V rozhovore pre nemeckú tlačovú agentúru DPA, zverejnenom v nedeľu, to vyhlásil šéf domácej tajnej služby Hans-Georg Maassen.

slovakia

left justify in out

Maassen uviedol, že Islamský štát stratil obrovské územia v Sýrii aj Iraku, čo viedlo k návratu niektorých rodín militantov do Nemecka.

"To sú deti, ktoré v 'školách' na území Islamského štátu podstúpili vymývanie mozgu, a teraz sú silne radikalizované," povedal Maassen.

 

A zdôraznil: "Pre nás to predstavuje problém, pretože tieto deti môžu byť nebezpečné."

 

Upozornil, že aj manželky džihádistov sú často podobne zradikalizované.

 

Z 950 ľudí, ktorí v posledných rokoch odišli z Nemecka do Sýrie a Iraku bojovať v mene Islamského štátu, sa vrátila približne tretina a mnohí údajne zomreli. Nemecko je povinné umožniť vstup na svoje územie tým osobám, ktoré majú nemecké občianstvo.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jana Hupková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies