Žena vyhrala počas rozvodu v lotérii, muž nedostane nič

NETKY.SK • 30 December 2015, 11:37 • 2 min
Žena vyhrala počas rozvodu v lotérii, muž nedostane nič

BRATISLAVA - Nemenovaná Holanďanka, ktorá počas rozvodového konania vyhrala v lotérii 2,1 milióna eur, sa nemusí o výhru deliť s exmanželom. V utorok o tom informoval súd v Amsterdame, ktorý vyniesol verdikt 23. decembra.

slovakia

left justify in out

Manželia podali žiadosť o rozvod ešte 20. októbra 2014, pričom chceli, aby súd ich spoločný majetok rozdelil na polovicu. Rozvodové konanie sa skončilo až tento rok v júni, no žena medzitým na Nový rok vyhrala v spomínanej lotérii. Jej manžel preto žiadal, aby sa výhra stala súčasťou rozvodového vyrovnania, pričom argumentoval tým, že na lotériu počas ich 30-ročného manželstva vždy používali spoločné financie. Sudca však poznamenal, že dvojica prestala používať spoločné financie minimálne štyri roky pred rozvodom, keď sa muž odsťahoval k svojej milenke. Žena okrem toho zaplatila za výherný žreb z vlastného bankového účtu.


 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies