Železničná spoločnosť dá za inteligentný informačný systém 2,7 mil. eur

NETKY.SK • 2 December 2014, 13:32 • 2 min
Železničná spoločnosť dá za inteligentný informačný systém 2,7 mil. eur

BRATISLAVA - Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK) zaplatí za Inteligentný dopravný a informačný systém (IDIS) v 32 nových vlakových súpravách 2,688 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

slovakia

left justify in out

Za dodávateľa vybrala spoločnosť Slovak Telekom, a.s. cez verejnú súťaž spomedzi troch prijatých ponúk, predpokladaná cena zákazky bola 2,7 mil. eur bez dane.

 

Inteligentný dopravný a informačný systém bude podľa štátneho osobného dopravcu slúžiť na prezentáciu multimediálneho obsahu šíreného neterestriálnym spôsobom v elektrických poschodových vlakoch, v poschodových súpravách Push-Pull a v dieselmotorových vlakoch. ZSSK bude dodanie Inteligentného dopravného a informačného systému financovať s využitím peňazí Európskej únie cez Operačný program Doprava 2007 - 2013, v rámci prioritnej osi Infraštruktúra a dopravné prostriedky integrovaných dopravných systémov. 

 

ZSSK dá za opravu lokomotívy po požiari 413,74 tis. eur, hoci predpokladala 250 tis. eur bez dane. Ako oznámila, túto zákazku pridelila spoločnosti ŽOS Vrútky, a.s. cez užšiu súťaž spomedzi dvoch prijatých ponúk. Opravu hnacieho dráhového vozidla obstarávali železničiari v rámci kvalifikačného systému, ktorý vyhlásili v máji tohto roku na opravy svojich železničných koľajových vozidiel všetkých typov. 

 

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. vznikla ako samostatný osobný dopravca začiatkom roku 2005. Je jedným z troch nástupníckych podnikov bývalých jednotných železníc, má základné imanie 212,44 mil. eur, jej jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť vykonáva osobnú dopravu vo verejnom záujme na základe objednávky ministerstva a IC vlaky prevádzkuje na vlastné náklady bez podpory štátu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies