Valentínska kvapka krvi od pondelka opäť vyzýva ľudí k darovaniu

NETKY.SK • 9 Február 2023, 12:32 • 2 min
Valentínska kvapka krvi od pondelka opäť vyzýva ľudí k darovaniu

Bratislava - Valntínska kvapka krvi od pondelka (13. 2.) opäť vyzýva ľudí k darovaniu krvi. Kampaň Slovenského Červeného kríža (SČK) potrvá do 10. marca.

slovakia

left justify in out

TASR o tom informovala Silvia Kostelná zo SČK. "Už 28 rokov, vždy vo februári, pripomína kampaňou Valentínska kvapka krvi potrebu pravidelných darcov krvi a neustáleho získavania nových darcov krvi medzi zdravými ľuďmi," ozrejmila Kostelná.

 

Tohtoročný slogan kampane "Si pripravený povedať áno?" sa ľudí pýta, či sú na darovanie pripravení. "Darovať krv nemôže každý. Sloganom kampane sa pýtame tých, ktorí môžu, či sú na to pripravení. Ak môžete, prosím, urobte to. Pacientov, ktorí krv potrebujú, je veľa," uviedla ambasádorka darcovstva krvi Aneta Parišková. SČK pripomína, že na odber sa nechodí nalačno.

 

"Je vhodné dať si zdravé raňajky a deň pred odberom dbať na vyváženú stravu a pitný režim," ozrejmil červený kríž. Darcom krvi sa môže stať každý, kto má 18 až 60 rokov, minimálne 50 kilogramov a spĺňa základné zdravotné požiadavky. Muži môžu krv darovať každé tri a ženy každé štyri mesiace. Objednať sa na odber možno aj on-line na webe či prostredníctvom mobilnej aplikácie.

 

Zoznam odberových miest záujemcovia nájdu na webe redcross.sk. Všetky aktuálne usmernenia k darovaniu krvi sa nachádzajú na webovej stránke www.ntssr.sktwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies