Záplavy zasiahli aj Srí Lanku. Postihli viacej ako 87 000 osôb a hlásia odtiaľ 12 úmrtí +VIDEO

NETKY.SK • 4 Jún 2024, 18:15 • 2 min
Záplavy zasiahli aj Srí Lanku. Postihli viacej ako 87 000 osôb a hlásia odtiaľ 12 úmrtí +VIDEO

COLOMBO - Ministerka obrany Srí Lanky Premitha Bandara Tennakoonová v pondelok uviedla, že nedávne záplavy v tejto juhoázijskej krajine zabili 12 ľudí a viac ako 87 000 ľudí zasiahli.

slovakia

left justify in out

Úradník na tlačovej konferencii uviedol, že najviac postihnuté sú okresy Colombo, Gampaha, Kalutara, Ratnapura, Kegalle, Galle a Matara v provinciách Západná, Sabaragamuwa a Južná.

Celkovo bolo hlásených 12 úmrtí, vrátane štyroch v Matare, piatich v Ratnapure a troch v Colombe, uviedol Tennakoon a dodal, že päť ľudí je hlásených ako nezvestných. V súčasnosti existuje 119 evakuačných a pomocných stredísk, v ktorých žije viac ako 23 700 ľudí postihnutých povodňami, povedal.

Ministerstvo meteorológie v pondelok uviedlo, že prehánky alebo búrky sa občas vyskytnú v provinciách Západná, Sabaragamuwa, Stredná, Južná a Severozápadná. Do pondelka bolo do miestnych evakuačných centier presunutých viac ako 6 000 ľudí a viac ako 12 000 domov bolo poškodených, uviedlo centrum vo vyhlásení.

Príslušníci námorníctva a armády boli nasadení na záchranu obetí a poskytovanie potravín a iných základných vecí postihnutým. Srí Lanka sa od polovice mája potýka s nepriaznivými poveternostnými podmienkami spôsobenými silnými monzúnovými dažďami. Silný vietor predtým lámal stromy v mnohých oblastiach a zabil deväť ľudí.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Xinhua, AP News, Foto: Xinhua / Ajith Perera
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies