Zameria sa na osobnú vlakovú dopravu aj sektor motorových vozidiel

NETKY.SK • 28 Február 2015, 11:24 • 2 min
Zameria sa na osobnú vlakovú dopravu aj sektor motorových vozidiel

BRATISLAVA - Protimonopolný úrad (PMÚ) sa chce v najbližšom čase venovať aj novým sektorom. Podľa jeho podpredsedu Radoslava Tótha sa tak zameria aj na osobnú vlakovú dopravu, kde sa liberalizoval trh a vstúpili naň noví konkurenti.

slovakia

left justify in out

"Formou sektorovej štúdie sa pozrieme na tento sektor a budeme sa snažiť identifikovať problematické veci a ponúkať systematické riešenia, aby spotrebiteľ čo najviac benefitoval," opísal Tóth. Myslí si pritom, že už teraz je vidno, že konkurencia pomáha vytvoriť pre ľudí pozitíva, a to v cene aj v kvalite.

 

Zároveň sa chce PMÚ pozrieť aj na sektor motorových vozidiel. "Je to veľmi citlivý sektor pre domácnosti," odôvodnil Tóth. Úrad sa bude venovať napríklad aj opravárenským službám či problémom autorizovaných a neautorizovaných servisov a tiež trhu s náhradnými dielmi. V prípade, že Protimonopolný úrad odhalí problémy, zasiahne buď formou návrhov na systémové riešenia alebo začatím konaní.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies