Žamba sa stal novým trénerom tímu SR do 15 rokov: Bude to moja najväčšia výzva, tvrdí

NETKY.SK • 10 Január 2019, 13:12 • 2 min
Žamba sa stal novým trénerom tímu SR do 15 rokov: Bude to moja najväčšia výzva, tvrdí

BRATISLAVA - Novým kormidelníkom slovenskej futbalovej reprezentácie do 15 rokov sa stal Martin Žamba. Onedlho 33-ročný kouč (nar. 24. januára 1986) predtým pôsobil ako asistent trénera SR "16" a SR "17", teraz bude premiérovo hlavným koučom.

slovakia

left justify in out

"Možnosť pracovať v inej pozícii ako dosiaľ sa črtala od leta. Už rok a pol som mal so zväzom zmluvu ako asistent 'šestnástky' a 'sedemnástky'. Pre každého trénera je práca pri ktoromkoľvek reprezentačnom tíme cťou a mne sa teraz dostalo takej pocty. Je to dosiaľ najväčšia výzva v mojej trénerskej kariére. Teším sa na to," uviedol Žamba pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Rodák z Piešťan nahradí Petra Štefaňáka, ktorý bol vo funkcii trénera SR "15" šesť a pol roka. "Na jeseň som videl naživo štyri či päť medzištátnych zápasov mužstva ešte pod vedením môjho predchodcu, zo záznamu si pozriem aj ďalšie. Som presvedčený, že v kádri sú šikovní futbalisti, viacerí majú potenciál stať sa lídrami tímu. V tejto chvíli medzi nimi ešte nie sú tí takzvaní rozdieloví hráči, ale máme priestor na prácu, aby sme z tých, ktorí na to predpoklady majú, takých vytesali. Znamená to veľa s nimi robiť a veľa sa s nimi rozprávať," podotkol nový lodivod slovenskej futbalovej "pätnástky".


Žamba si uvedomuje, že sa púšťa do koučovania chlapcov, ktorým sa končí obdobie detstva. Do hláv im chce vštiepiť aj prvky svojej filozofie. "Počas môjho klubového trénerského pôsobenia som prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami, od 'trinástky' po 'devätnástku', 'pätnástku' som viedol päť rokov, takže mám osobné skúsenosti s takto starými chlapcami. Pre mňa je dôležité, aby som svojich zverencov presvedčil o mojej filozofii, aby sme ich vychovali nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Tiež ich treba pripraviť na pôsobenie vo vyšších kategóriách, v ktorých budú hrať na medzinárodnom fóre kvalifikácie o body a postupy. Samozrejmosťou je, že si budú vážiť reprezentačný dres a každá nominácia bude pre nich poctou,“ dodal Martin Žamba .
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Roman Bekö
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies