Zachránili troch tínedžerov stratených 50 dní v Pacifiku

NETKY.SK • 25 November 2010, 13:8 • 2 min
Zachránili troch tínedžerov stratených 50 dní v Pacifiku

Zachránili troch tínedžerov stratených 50 dní v Pacifiku

slovakia

left justify in out

img

Novozélandskí rybári zachránili troch nezvestných tínežerov, ktorí strávili 50 dní na malom člne v otvorenom Pacifiku. Informovali o tom dnes médiá na Novom Zélande.
      Trojica sa stratila 5. októbra pri brehoch novozélandského tichomorského teritória Tokelau. Letecké pátranie bolo neúspešné a tak sa predpokladalo, že už nie sú medzi živými. Pozostalí usporiadali za nich aj pietnu spomienku.
      V stredu tínedžerov objavila severovýchodne od súostrovia Fidži posádka novozélandskej lode na lov tuniakov.
      "Boli v pomerne dobrej nálade nato, že boli dva mesiace vydaní napospas oceánu. Mali silne spálenú kožu zo slnka, ale potrebovali len základnú prvú pomoc, hlavne krémy na zmiernenie bolestí z popálenín," uviedol prvý dôstojník rybárskej lode Tai Fredricsen.
       Chlapcov zachránilo, že boli stále schopní piť napriek tomu, že dlhé týždne nemali čo jesť. Za celý čas sa im podarilo chytiť len jednu čajku, ktorú zjedli surovú.
      Rybári odviezli oslabených tínedžerov do nemocnice vo fidžijskej metropole Suva, uviedla agentúra DPA.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona