Za slušné Slovensko: Veríme, že objednávatelia vraždy Kuciaka a jeho snúbenice budú odsúdení

NETKY.SK • 16 Jún 2021, 06:39 • 2 min
Za slušné Slovensko: Veríme, že objednávatelia vraždy Kuciaka a jeho snúbenice budú odsúdení

BRATISLAVA – Iniciatíva Za slušné Slovensko verí, že objednávatelia vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej budú jednoznačne usvedčení a odsúdení.

slovakia

left justify in out

Uviedli to vo svojom profile na sociálnej sieti. „Vďaka tomuto rozsudku a napriek tomu, že bude tento proces trvať ešte ďalšie mesiace, veríme, že objednávatelia vraždy budú nakoniec jednoznačne usvedčení a odsúdení. Myslíme, dnes ešte silnejšie, na rodiny Jána a Martiny," napísala iniciatíva.

Najvyšší súd SR v utorok zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zo septembra minulého roka v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

 

Senát zároveň vrátil konanie do Pezinka na ŠTS, ktorý v septembri minulého roka uložil v tomto prípade bývalému policajtovi Tomášovi Sz. za účasť na vražde trest 25 rokov väzenia.

 

Ďalších obžalovaných, konkrétne Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú oslobodil. Podľa verdiktu súdu totiž neexistoval na uznanie ich viny dostatok dôkazov.
 

Prečítajte si tiež: Podľa Paludu špecializovaný súd v prípade novinára a jeho snúbenice rozhodol predčasne. Hovorí, že oslobodzujúci rozsudok nemá logikutwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies