Za letecké emisie hrozí Slovensku pokuta minimálne 725.000 eur

NETKY.SK • 13 September 2010, 11:45 • 2 min
Za letecké emisie hrozí Slovensku pokuta minimálne 725.000 eur

Za letecké emisie hrozí Slovensku pokuta minimálne 725.000 eur

slovakia

left justify in out

img

Slovensko má opäť problém s emisiami. Po tom, čo štát nevýhodne predal svoje emisie firme Interblue a vzápätí prišiel o milióny eur aj pri nevyplatenom "zelenom bonuse", mu hrozia podľa informácií Hospodárskych novín (HN) ďalšie finančné straty. Tentoraz za meškajúcu legislatívu - Slovensko môže teraz počítať s pokutou od Európy.
      "Už vlani v decembri sme mali novelizovať zákon, ktorý mal do balíka emisií na obchodovanie zahrnúť aj tie, ktoré vypúšťa letecká doprava," konštatujú HN. Dodnes sa tak nestalo, hoci ešte koncom marca 2010 nám Európska komisia (EK) dala dva mesiace na nápravu.
      Európska komisia HN potvrdila, že už začala proti Slovensku konať. Následky pritom môžu byť pre štátny rozpočet bolestivé. "Minimálna paušálna pokuta navrhovaná pre Slovensko je vo výške minimálne 725.000 eur a výška denného penále je stanovená od 870 eur do 52.200 eur," mal uviesť pre denník HN jeho zdroj.
      Exminister životného prostredia Jozef Medveď tvrdí, že sa o túto vec veľmi nezaujímal a za meškanie viní svojich podriadených. "Asi im to uniklo."
      Súčasné ministerstvo pôdohospodárstva a životného prostredia SR hrozbu pokuty v tejto chvíli nevidí až tak dramaticky. Rezort už potrebnú novelu zákona pripravuje tak, aby ju vláda mohla čoskoro prijať.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies