Z hodín na veži dómu odpadla minútová ručička, nikoho nezranila

NETKY.SK • 18 December 2018, 19:37 • 2 min
Z hodín na veži dómu odpadla minútová ručička, nikoho nezranila

XANTEN - Z hodín umiestnených na veži Dómu sv. Viktora v meste Xanten ležiacom na západe Nemecka sa oddelila minútová ručička, ktorá spadla z výšky 40 metrov na priľahlé vydláždené priestranstvo.

slovakia

left justify in out

Hoci sa v tom čase zdržiavali ľudia v samotnom chráme, ako aj pred ním, nikto z nich neutrpel zranenia, uviedla v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na vyjadrenie Johannesa Schuberta, vedúceho dielne zodpovednej za údržbu dómu.

 

Ručička vážiaca osem kilogramov podľa neho padala zvislo popri priečelí a nezasiahla trasu využívanú chodcami. Príčina uvoľnenia skrutkového spojenia ručičky so zvyškom hodinového mechanizmu zatiaľ nie je známa.

 

img

Dóm sv. Viktora v meste Xanten. Zdroj: Wikipedia

 

Mesto Xanten sa nachádza približne 30 kilometrov východne od nemecko-holandských hraníc. Okrem gotického Dómu sv. Viktora je známe aj archeologickými náleziskami.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies