William a Harry odhalili sochu svojej zosnulej matky princeznej Diany

NETKY.SK • 2 Júl 2021, 06:55 • 2 min
William a Harry odhalili sochu svojej zosnulej matky princeznej Diany

LONDÝN - Vojvodovia z Cambridgea a Sussexu spoločne odhalili sochu svojej matky Diany, princeznej z Walesu. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého sa princovia vyjadrili, že si každý deň želajú, aby tu bola stále s nimi.

slovakia

left justify in out

William a Harry sa spoločne zúčastnili na ceremónii v upravenej Sunken Garden Kensingtonského paláca v deň, keď by ich matka oslávila 60. narodeniny. Na verejnosti sa pritom spolu ukázali prvý raz od aprílového pohrebu svojho starého otca, vojvodu z Edinburghu.

 

img


"Pamätáme si jej lásku, silu a osobnosť. Vlastnosti, ktoré z nej na celom svete robili silu dobra, keď množstvo životov menila k lepšiemu," vyjadrili sa.

 

Dúfajú, že socha bude "navždy vnímaná ako symbol jej života a odkazu" a poďakovali sa všetkým na celom svete, ktorí pamiatku ich matky udržujú nažive.

 

img


Harry, ktorý s manželkou Meghan a dvomi deťmi žije v Spojených štátoch, pricestoval do Británie už minulý týždeň, aby stihol do dnešného podujatia absolvovať povinnú karanténu.

Sunken Garden bola podľa Kensingtonského paláca "jedným z najobľúbenejších miest princeznej", keď tam žila. Pri úprave záhrady, ktorá trvala zhruba tisíc hodín, tam vysadili viac ako štyritisíc kvetov. Od piatka bude záhrada zadarmo prístupná pre verejnosť podľa otváracích hodín paláca.

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies