Vzdušné sily NATO omylom zabili troch nomádov v Afganistane

NETKY.SK • 27 December 2014, 11:32 • 2 min
Vzdušné sily NATO omylom zabili troch nomádov v Afganistane

KÁBUL - Traja ľudia zahynuli a ďalší dvaja utrpeli zranenia pri útoku vzdušných síl NATO, ku ktorému došlo v piatok neďaleko afganskej metropoly Kábul. Informovala o tom agentúra Reuters.

slovakia

left justify in out

Omylom uskutočnený útok sa odohral v provincii Logár, ležiacej južne od Kábulu, a jeho obeťami sa stali nomádi, ktorí medzi sebou bojovali o pastviny. Miestni predstavitelia sa medzi bojujúcimi stranami pokúšali sprostredkovať prímerie, avšak vzdušné sily NATO si nomádov pomýlili s militantmi, pripravujúcimi sa na útok.

      

"NATO uskutočnilo vzdušný útok pri ktorom zahynuli traja ľudia. Ďalší dvaja utrpeli zranenia," uviedol šéf polície v provincii Logár a dodal, že nomádi, ktorí putujú krajinou so stádami dobytka bývajú zvyčajne dobre vyzbrojení, takže si ich spojenci mohli pomýliť s militantmi.
      

NATO na žiadosť o vyjadrenie k tomuto incidentu nereagovalo s odôvodnením, že k nemu neskôr vydá vyhlásenie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona