Vývoz osobných vozidiel z Nemecka vzrastie tento rok o 21 %

NETKY.SK • 2 November 2010, 08:59 • 2 min
Vývoz osobných vozidiel z Nemecka vzrastie tento rok o 21 %

Vývoz osobných vozidiel z Nemecka vzrastie tento rok o 21 %

slovakia

left justify in out

Prekvitajúci nemecký export osobných automobilov sa prejaví aj na celkovom výsledku výroby automobilového priemyslu krajiny v tomto roku. Prezident Združenia automobilového priemyslu (VDA) Matthias Wissmann pre dnešné vydanie denníka Die Welt povedal, že v krajine dosiahne výroba osobných áut 5,5 milióna. Ich produkcia stúpne medziročne o 10 %. Z nich pôjde na export 4,15 milióna. Export dosiahne prírastok 21 %.
      V Nemecku sa však predá len 2,9 milióna áut. Vlani ich vďaka šrotovnému pribudlo na cesty krajiny 3,8 milióna.
      Viaceré európske vlády už nepodporujú predaj osobných vozidiel štátnou prémiou. Vytvorila sa paradoxná situácia. Kým ekonomika v Európe rastie, predaj osobných áut bude najnižší od roku 2000. Menej vozidiel kupujú nielen Nemci, ale aj Taliani a Francúzi.
      Podľa nemeckého automobilového experta Ferdinanda Dudenhöffera európsky automobilový priemysel nebude mať na domácej pôde ustlané na ružiach ani na budúci rok. Situácia sa zlepší až v roku 2012.
      Nemecké automobilky majú celkovo lepšie výsledky najmä vďaka rastúcemu trhu v Číne a oživeniu predaja automobilov v Spojených štátoch. Za prvých osem mesiacov tohto roka ich v Číne predali 1,3 milióna. Výsledok bol o 53 % lepší než v rovnakom období 2009.

Zdroj: TASR/DPAtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies