Vysokopostavený vyšetrovateľ prehovoril: Keby vyhrala Hillary, prepustila by ma!

NETKY.SK • 28 November 2017, 09:03 • 2 min
Vysokopostavený vyšetrovateľ prehovoril: Keby vyhrala Hillary, prepustila by ma!

Na Hillary Clintonovú sa prevalila ďalšia nepríjemná záležitosť, ktorá opäť znižuje jej aj tak pošramotenú dôveryhodnosť. Podľa vysokopostaveného úradníka chcela v prípade jej zvolenia prepustiť vyšetrovateľa, ktorý sa zaoberal jej e-mailovou kauzou.

slovakia

left justify in out

Keď Donald Trump v máji prepustil šéfa FBI Jamesa Comeyho, zdvihla sa naňho vlna kritiky, píše server PalamentniListy.cz.. Odporcovia hovorili o tom, že ide o pomstu za vyšetrovanie jeho väzieb na Rusko. Najhlasnejšia bola Hillary Clintonová. Ako však ukazuje výpoveď bývalého generálneho inšpektora pre bezpečnostné služby Charlesa McCullougha, demokratická kandidátka je tá posledná, ktorá by mohla moralizovať.

 

McCullough vyšetroval Clintonovú za nezákonne využívanie súkromných e-mailov v čase, keď stála v čele americkej diplomacie.V rozhovore pre spravodajskú televíziu Fox News odhaľuje, akému tlaku bol on osobne a celý jeho úrad vystavený zo strany demokratov na čele s Clintonovou. "Na moju osobu i celú rodinu bol sústredený neuveriteľný tlak od demokratov. Rovnako krušné chvíle zažívali i moji kolegovia."


Ako uvádza bývalý dlhoročný zamestnanec FBI, tlak vrcholil vlani v januári, teda tesne potom, keď McColough prezradil pred republikánmi vedeným výborom pre spravodajské služby, že Clintonová na ministerstve zahraničia používala na komunikáciu svoj súkromný e-mail a porušila tak zákony. "Naraz som sa stal mužom na odpis. Členovia kongresu mi hovorili, aby som bol opatrný a prorokovali mi, že niektorí ľudia po mne tvrdo pôjdu."

 

Postupom času začali priaznivci demokratov hádzať McCulloughovmu tímu polená pod nohy a snažili sa minimalizovať ich vplyv.

 

"Na neuveriteľný tlak demokratov sa sťažoval aj vtedajší šéf Národnej bezpečnostnej služby James Clapper, ktorý ma doporučil prezidentovi Obamovi a vďaka tomu som sa dostal na túto pozíciu. Tie e-maily boli pritom vážne veci. Niektoré z nich spadali do kategórie najvyššieho utajenia a vzhľadom k používaniu súkromného e-mailu sa k nim vďaka Clintonovej mohol dostať ktokoľvek."

 

Niekoľko týždňov po zevrejnení kauzy dostal McCullough dopis od siedmich popredných členov demokratickej strany, ktorí pochybovali o jeho nestrannosti. "Išlo bezpochyby o kordinovanú stratégiu, ako znížiť moju dôveryhodnosť, a tým pádom aj celého vyšetrovania. Na ten dopis som odmietol odpovedať a radšej som ponúkol svoju rezignáciu. Isté zdroje mi prezradili, že ak Clintonová porazí Trumpa, budem okamžite prepustený."

 

"Ja som sa ničím neprevinil, len som si robil svoju prácu. Demokrati však celé vyšetrovanie spolitizovali a ja som sa naraz stal hlavným nepriateľom," povedal McCullough, ktorý tiež prezradil, že vyšetroval aj variantu, kedy by mohla vyšetrovaniu Clintonovej zabrániť FBI.

 

Fox News požiadal o stanovisko aj Clintonovú, ale do vydania rozhovoru nedostal žiadnu reakciu.

 

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
peter bercik
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies