Výpovede stiahli ďalšie sestry, už ich je vyše 500

NETKY.SK • 31 December 2015, 15:36 • 2 min
Výpovede stiahli ďalšie sestry, už ich je vyše 500

BRATISLAVA - Počet stiahnutých výpovedí zdravotných sestier sa podľa rezortu zdravotníctva ešte v posledný deň roka rozrástol o sestry z Košíc.

slovakia

left justify in out

Celkovo tak výpovede stiahlo 506 zdravotných sestier. Navyše by aj po novom roku mali podľa ministerstva zdravotníctva pribúdať ďalšie stiahnutia výpovedí.
"Posledný deň v roku sa aj zdravotné sestry v Košiciach rozhodli stiahnuť svoje výpovede. Urobilo tak viac ako 35 % z nich s tým, že v novom roku už teraz avizujú ďalšie späť-vzatie výpovedí," informuje riaditeľka komunikačného odboru ministerstva zdravotníctva Zuzana Čižmáriková.


Podľa ministerstva je pritom dobrou správou, že už viac ako 500 sestier svoje výpovede stiahlo a presvedčili sa o nových platových výmeroch u svojich riaditeľov. "Ministerstvo zdravotníctva SR víta, že zavážili argumenty pred domnienkami zvláštnej kampane, ktorú rozohrali predstaviteľky sesterských odborov a komory," dodáva Čižmáriková.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies