Vypočuli manželku Billa Cosbyho, vyjadrila sa k údajne zneužitým ženám

NETKY.SK • 23 Február 2016, 09:09 • 2 min
Vypočuli manželku Billa Cosbyho, vyjadrila sa k údajne zneužitým ženám

BRATISLAVA - Camille Cosby, manželka amerického herca Billa Cosbyho, vypovedala v pondelok v prípade žaloby za urážku na cti, ktorú na jej manžela podalo spoločne sedem žien.

slovakia

left justify in out

Spravili tak po tom, ako predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) označil ich obvinenia zo sexuálneho zneužitia za výmysly a klamstvá. Cosby na ne potom vlani v decembri podal protižalobu, pričom ich taktiež obvinil z urážky na cti.


Camille Cosby, ktorej právni zástupcovia sa snažili výpovedi niekoľkokrát zabrániť, odpovedala na otázky právnika spomínaných siedmich žien Josepha Cammaratu v jednom z hotelov v Springfielde v štáte Massachusetts.

 

"Chcem sa jej spýtať na jej vzťah s pánom Cosbym, jeho osobnými a obchodnými záujmami a na ostatné záležitosti, ktoré sú v tomto prípade podstatné," uviedol ešte pred výpoveďou Cammarata. Detaily výpovede nie sú známe, komikova manželka však zo zákona nemusela poskytnúť odpovede na otázky, ktorými by odhalila detaily z ich súkromného života či rozhovorov.


Sedemdesiatosemročný herec, ktorý údajne zneužil viac než 50 žien, v súčasnosti čelí aj ďalším civilným žalobám ako aj obžalobe v prípade sexuálneho napadnutia Kanaďanky Andrey Constand z roku 2004. Tú naňho podala prokuratúra v štáte Pennsylvania, ktorá znovu otvorila tento prípad po tom, ako sa vlani v júli dostali na verejnosť informácie, že sa Cosby v roku 2005 priznal k zadováženiu sedatív s úmyslom podať ich ženám, s ktorými chcel mať sex. Jednou z nich vraj bola aj Constand. Cosbyho formálne obžalovali koncom decembra a následne ho prepustili na kauciu milión dolárov.

 

Začiatkom januára Cosby požiadal o zrušenie obžaloby, pričom jeho právna zástupkyňa Monique Pressley uviedla, že prokuratúra obžalobou porušila podmienky spomínanej výpovede z roku 2005. Súd však jeho žiadosť zamietol. Cosby sa voči verdiktu odvolal a zároveň Constand zažaloval za porušenie mimosúdnej dohody z roku 2005. Hercovi v prípade uznania viny hrozí až desaťročný trest odňatia slobody.


William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem spomínaného sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009).twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies