Výhražné emaily rozosielal 24-ročný študent z okresu České Budějovice

NETKY.SK • 6 Marec 2015, 18:08 • 2 min
Výhražné emaily rozosielal 24-ročný študent z okresu České Budějovice

PRAHA - Študent IT technológií z okresu České Budějovice stál za výhražnými emailami zaslanými českým verejným činiteľom a inštitúciám vrátane verejnoprávnej Českej televízie. Mladý muž, ktorý sa v niektorých elektronických správach ukrýval za identitu iných osôb alebo používal počítač školy, sa k činu priznal a je vo väzbe.

slovakia

left justify in out

Uviedli to dnes české médiá s odvolaním sa na informácie predstaviteľov pražskej a zlínskej polície.
     

Páchateľ, ktorého zadržali v stredu, sa vyhrážal okrem iného Poslaneckej snemovni Parlamentu ČR, hrozil odpálením náloží na železničných staniciach, ale aj na Univerzite Karlovej. Vyhrážal sa napríklad bývalému primátorovi Prahy Tomášovi Hudečkovi, ombudsmanke Anne Šabatovej a naposledy verejnoprávnej Českej televízii (ČT).
     

Podľa vlastných slov bola jeho motívom pomsta ľuďom, ktorí s ním nesúhlasili v internetových diskusiách. Motív jeho hrozieb ČT zatiaľ polícia nezverejnila.
     

Vzhľadom na fakt, že 24-ročný študent zasielal emaily cez celý svet, požiadali kriminalisti o súčinnosť aj špecialistov z policajného prezídia, ktorí kontaktovali kolegov z iných štátov vrátane USA a Veľkej Británie.

     

Mladému mužovi, ktorého obvinili zo šírenia poplašnej správy, poškodzovania práv cudzích ľudí a vyhrážania sa, hrozí trest piatich rokov väzenia. Škody, ktoré spôsobil svojim konaním, môžu dosiahnuť viac ako päť miliónov korún, čo by mohlo viesť k zvýšeniu trestnej sadzby až na osem rokov väzenia.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies