Vyhlásenie SaS je nezodpovedné, oslabuje premiérku i vládu SR

NETKY.SK • 21 September 2011, 16:46 • 2 min
Vyhlásenie SaS je nezodpovedné, oslabuje premiérku i vládu SR

Vyhlásenie SaS je nezodpovedné, oslabuje premiérku i vládu SR - Politika KDH je prekvapené, že ich koaliční partneri zo SaS predčasne, jednostranne a demonštratívne ukončili debatu o možnosti schválenia eurovalu vládnou koalíciou. Takéto vyhlásenia považu

slovakia

left justify in out

img

KDH je prekvapené, že ich koaliční partneri zo SaS "predčasne, jednostranne a demonštratívne" ukončili debatu o možnosti schválenia eurovalu vládnou koalíciou.
"Takéto vyhlásenia považujeme za nezodpovedné, oslabujúce premiérku a vládu SR. Určite to tiež neprispieva ku konštruktívnej pozícii Slovenska v rámci eurozóny," konštatoval dnes prvý podpredseda vlády a šéf KDH Ján Figeľ. Zároveň dodal, že referendum v tejto otázke by bolo "drahým marketingom", ktorý by platili občania.
Šéf liberálov Richard Sulík dnes v prítomnosti všetkých poslancov SaS jednoznačne deklaroval, že jeho strana euroval v žiadnom prípade nepodporí. Tento postoj strana plánuje uplatniť aj v prípade, ak by sa hlasovanie o finančnom mechanizme spojilo s dôverou vládnemu kabinetu.
O tom, že takýto vývoj situácie je reálny, dnes hovoril šéf rezortu financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS). Predsedníčka vlády Iveta Radičová (SDKÚ-DS) mala podľa neho na zasadnutí v Častej-Papierničke minulý týždeň hovoriť o svojom zámere spojiť hlasovania v prípade, že SaS neprijme kompromisný návrh zvyšku koalície. "Takúto silnú ponuku SaS dostala a Richard Sulík ju spakruky odmietol," uviedol.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies