Výdatná búrka spôsobila množstvo problémov, uzavreli aj botanickú záhradu

NETKY.SK • 25 August 2011, 12:57 • 2 min
Výdatná búrka spôsobila množstvo problémov, uzavreli aj botanickú záhradu

Výdatná búrka spôsobila množstvo problémov, uzavreli aj botanickú záhradu

slovakia

left justify in out

img

Stredajšia (24.8.) výdatná búrka spôsobila v Tatrách množstvo problémov. Okrem iného je vytrvalý dážď príčinou zatvorenia Expozície tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici.
      „Napriek tomu, že škody sú značného rozsahu, rátame s tým, že po odstránení následkov bude botanická záhrada verejnosti opätovne sprístupnená v čo najkratšom čase,“ ubezpečil námestník riaditeľa Štátnych lesov Tatranského národného parku Marián Šturcel.
      Výdatná búrková činnosť sa začala v podtatranskej oblasti v stredu podvečer. Hasiči zasahovali najmä v okresoch Poprad a Kežmarok, kde voda zatopila pivnice a v Tatranskej Lomnici aj dva hotely. Záplavy spôsobili problémy aj na cestách, poškodená je časť vozovky medzi Veľkou Lomnicou a Tatranskou Lomnicou. Cesta je uzavretá, obísť problémové miesto sa dá cez Tatranské Matliare.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies