V Trnave sa na majstrovstvách Európy v silovom trojboji predstaví takmer celá slovenská špička

NETKY.SK • 7 Jún 2024, 14:05 • 2 min
V Trnave sa na majstrovstvách Európy v silovom trojboji predstaví takmer celá slovenská špička

TRNAVA - V dňoch 11.-15 júna 2024 sa v Trnave na WUAP majstrovstvách Európy v silovom trojboji, v tlaku na lavičke a v mŕtvom ťahu predstaví viac ako 350 pretekárov z 15 krajín.

slovakia

left justify in out

Slovenská amatérska federácia silového trojboja (AWPC-Slovakia) organizuje v Mestskej športovej hale v Trnave 5 dňový kontinentálny šampionát, na ktorom organizátor privíta okrem domácich pretekárov aj pretekárov z Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny, Nemecka, Talianska, Anglicka, Estónska, Arménska, Srbska, Chorvátska, Bulharska a Bosny a Hercegoviny.

Na šampionáte sa predstaví aj takmer kompletná slovenská špička, ktorá bude bojovať o čo najlepšie umiestnenia. Medzi adeptov na zlato bude určite patriť aj junior Ladislav Gálik, ktorý sa na Open Majstrovstvách Slovenska v tlaku na lavičke prezentoval medzi mužmi najvyšším výkonom RAW v tlaku na lavičke.

Diváci si si určite prídu na svoje aj v disciplínach silový trojbojmŕtvy ťah, v ktorých budú Slovensko reprezentovať viaceré známe mená ako Tomáš Tóth alebo Juraj Kačmárik.

„Dovolím si na záver pozvať všetkých fanúšikov silového trojboja do Trnavy na šampionát, ktorý bude zároveň spomienkou na 50 rokov založenia silového trojboja na Slovensku. Počas sobotňajšieho ceremoniálu budú ocenené 2 osobnosti, ktoré venovali rozvoju silového trojboja enormné úsilie a tento šport sa stal pre nich nielen koníčkom, ale doslovne životným štýlom. Bude nám cťou odovzdať ocenenie in memoriam bývalému pretekárovi, ale aj rozhodcovi a funkcionárovi Jozefovi Völgyakovi. Zároveň si ocenenie prevezme aj pretekár, ktorý bol takpovediac pri prvých krokoch silového trojboja na Slovensku a jeho športová kariéra stále pokračuje. 71 ročný Klement Fekete môže byť aj dnes príkladom mnohým mladým pretekárom a reprezentantom. Samotný program šampionátu začína každý deň o 9:00 hod. a vstup pre divákov je zdarma," uviedol organizátor a zároveň prezident svetovej federácie WUAP Rudolf Siska.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: AWPC Slovakia / Rudolf Siska, Foto: AWPC Slovakia (na titulnej foto Patrik Korčok)
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies