Volvo bude opravovať 59.000 vozidiel s chybným palubným počítačom

NETKY.SK • 21 Február 2016, 14:13 • 2 min
Volvo bude opravovať 59.000 vozidiel s chybným palubným počítačom

LONDÝN - Veľká Británia a Nemecko sú hlavnými trhmi pre švédsku automobilku Volvo, na ktorých predala väčšinu zo svojich 59.000 vozidiel s chybným softvérom v palubnom počítači.

slovakia

left justify in out

Informuje o tom BBC na svojom portáli. Celkovo sa mali dostať tieto autá do 40 krajín.

 

Chyba sa objavuje na autách minuloročnej výroby s piatimi valcami vyrobenými v polovici roka. Prejavuje sa tak, že dochádza ku krátkodobému zlyhaniu motora, ktorý po chvíli znovu naskočí a hladko funguje ďalej. V čase poruchy sa však nedá auto ani brzdiť, ani ovládať.

 

Hovorca Volva Stefan Elfström povedal, že chyba je pre vodičov veľmi nepríjemná. Jej vinou však nedošlo k nijakej nehode alebo zraneniu osôb.

 

Asi polovica áut s chybným softvérom by mala jazdiť vo Švédsku. Výrobca vyzve všetkých ich majiteľov doma i v zahraničí listom, aby si dali bezplatne prekontrolovať svoje palubné počítače v servisoch automobilky.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies