Volebný deň a jeho vyhodnotenie z pohľadu prezidenta Policajného zboru

NETKY.SK • 9 Jún 2024, 09:22 • 2 min
Volebný deň a jeho vyhodnotenie z pohľadu prezidenta Policajného zboru

Zo strany Policajného zboru Slovenskej republiky prebehol volebný deň bez závažnejších incidentov.

slovakia

left justify in out

,,Hodinu pred skončením volieb do Európskeho parlamentu v jednom z volebných okrskov v Košiciach došlo ku krádeži časti hlasovacích lístkov členom komisie. Vec je realizovaná ako priestupok proti majetku“, informoval prezident PZ plk. Mgr. Ľubomír Solák.

Menej závažné incidenty polícia zadokumentovala a postúpi ich príslušným orgánom. Išlo napríklad o predsedu a podpredsedu komisie, kde jeden bol počas vykonávania činnosti vo volebnej komisii pod vplyvom alkoholu a druhý sa odmietol na vyzvanie hliadky PZ podrobiť dychovej skúške.


Konkrétne v podvečer v obci Spišská Teplica v okrese Poprad, kde podpredseda okrskovej volebnej komisie vykazoval podľa ďalších prísediacich komisie známky požitia alkoholu. Na základe oznámenia sa na miesto dostavila hliadka PZ, ktorá podpredsedu volebnej komisie vyzvala, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholických nápojov. Ten ju odmietol a následne na vyzvanie predsedu volebnej komisie volebnú miestnosť opustil. Vec bola zadokumentovaná ako priestupok proti poriadku v správe. K narušeniu priebehu volieb v tomto prípade nedošlo.


V jednom prípade sa polícia zaoberá podozrením zo spáchania trestného činu všeobecné ohrozenie. K porušeniu zákona malo dôjsť v okrskovej volebnej miestnosti v obci Palárikovo v okrese Nové Zámky, kde bola vo volebnej miestnosti zaistená biela podozrivá látka. V dôsledku tohto incidentu bol v tomto okrsku narušený priebeh volieb.


,,Na záver dnešného volebného dňa mi dovoľte poďakovať príslušníkom Policajného zboru, ktorí boli velení do bezpečnostného opatrenia v súvislosti s voľbami do Európskemu parlamentu. Vďaka ich osobnému nasadeniu môžeme skonštatovať, že voľby prebehli bezproblémovo a bez väčších incidentov“, skonštatoval prezident PZ v závere vyhodnotenia prijatých bezpečnostných opatrení Eurovoľby24 .twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Matej Kasanický
Zdroj: odbor komunikácie a prevencie Prezídia PZ SR, Foto: Matej Kasanicky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies