Voľby by vyhral Smer, mimo parlamentu by boli Sme rodina aj KDH

NETKY.SK • 23 September 2016, 10:35 • 2 min
Voľby by vyhral Smer, mimo parlamentu by boli Sme rodina aj KDH

BRATISLAVA - Ak by sa parlamentné voľby konali v septembri, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 29,6 percenta hlasov. V Národnej rade SR by obsadil 52 kresiel.

slovakia

left justify in out

Druhá by vo voľbách skončila SaS, ktorá by získala 17,5 percenta hlasov a obsadila by tak v parlamente 30 kresiel. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý na vzorke 1000 respondentov uskutočnila v dňoch 12. až 20. septembra agentúra AKO. Prieskum realizovala formou telefonického dopytovania.

 

Do Národnej rady SR by sa podľa prieskumu dostali ešte ďalšie štyri strany. Na treťom mieste vo voľbách by sa umiestnila SNS, ktorú by volilo 13,1 percenta voličov. V parlamente by získala 23 mandátov. Kotleba – ĽS NS by vo voľbách získala 11,1 percenta hlasov a v parlamente by obsadila 19 kresiel. Nasleduje OĽaNO-NOVA, ktoré by volilo 9,5 percenta respondentov, čo by zabezpečilo 16 miest v Národnej rade SR. Do parlamentu by sa dostal ešte Most-Híd, ktorý by volilo 5,8 percenta voličov, za čo by parlamente získal 10 mandátov.

 

Pred bránami parlamentu by zostala Sme rodina – Boris Kollár s podporou 4,3 percenta a KDH so 4,2 percentami hlasov. Taktiež SMK s 2,6 percentami. Menej ako jedno percento oslovených by volilo #Sieť (0,8 percenta), Stranu zelených Slovenska (0,6 percenta), KSS (0,3 percenta), Stranu moderného Slovenska (0,2 percenta), Demokratov Slovenska - Ľudo Kaník (0,2 percenta) a Odvahu - Veľkú národnú a proruskú koalíciu (0,2 percenta).

 

Podľa prieskumu by sa na voľbách zúčastnilo 62,6 percenta opýtaných. Voliť by nešlo 12,8 percenta respondentov, 17,7 percenta opýtaných nevedelo, koho by teraz volilo a 6,9 percenta respondentov odmietlo prezradiť, koho by volilo. Agentúra sa respondentov pýtala, ktorej strane alebo hnutiu by dali hlas, pričom im zoznam strán čítala v náhodnom poradí.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies