Vörösmartyho námestie v Budapešti je dejiskom 12. ročníka vianočných trhov

NETKY.SK • 17 December 2010, 12:26 • 2 min
Vörösmartyho námestie v Budapešti je dejiskom 12. ročníka vianočných trhov

Vörösmartyho námestie v Budapešti je dejiskom 12. ročníka vianočných trhov

slovakia

left justify in out

img

Dvanásty ročník tradičných vianočných trhov na Vörösmartyho námestí v Budapešti, ktorý sa koná od 19. novembra do 29. decembra, láka množstvo návštevníkov z Maďarska aj zo zahraničia.
Trh zaradilo viacero zahraničných časopisov - okrem iných v roku 2006 americký magazín pre cestovný ruch Travel and Leisure - medzi desať najlepších vianočných trhov na svete a o dva roky neskôr Sunday Times označil podujatie za najlepší adventný trh kontinentu.
Návštevníci si môžu vybrať z množstva ľudovoumeleckých výrobkov z prírodných materiálov od 150 remeselníkov. Za kvalitu ponúkaného tovaru ručí Združenie ľudovoumeleckých spolkov.
Stánky s občerstvením lákajú rôznymi špecialitami maďarskej kuchyne, v ich okolí rozvoniava varené víno, punč, ale aj pečené gaštany. Na Dome Gerbeaud, ktorý je najkrajšou budovou Vörösmartyho námestia, opäť inštalovali obrovský adventný kalendár.

Zdroj: TASR



twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies