Vodní slalomári Paňková a Grigar si zapádlovali ako prví v Demänovskej jakyni

NETKY.SK • 6 Jún 2024, 10:23 • 2 min
Vodní slalomári Paňková a Grigar si zapádlovali ako prví v Demänovskej jakyni

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Športovci Jakub Gigar a Zuzana Paňková si vyskúšali, aké je to pádlovať v lodi po rieke v útrobách jednej z našich najznámejších jaskýň.

slovakia

left justify in out

Nie každý deň sa športovcovi v rámci náročného tréningového programu podarí zažiť niečo unikátne. Naši reprezentanti v kajaku a kanoe Jakub Grigar a Zuzka Paňková však dostali na začiatku veľmi dôležitej sezóny, ktorej vrchol príde v lete, šancu vyskúšať si niečo, čo sa im doteraz nikdy nepodarilo. Čo sa doposiaľ nepošťastilo ešte nikomu, aby sme boli presní.

V rámci jedinečného foto projektu si totiž mohli sadnúť do svojich lodí a urobiť zopár záberov na rieke Demänovka, ktorá preteká Demänovskou jaskyňou slobody. A aj keď mali miestami iba málo priestoru na manévrovanie, možnosť vyskúšať si svoje remeslo v najväčšom jaskynnom komplexe na Slovensku bola veľkolepým zážitkom pre oboch.

„Ja som tu bol naposledy, keď som bol na základnej škole, a vôbec som si nepamätal, že je to takéto obrovské a krásne, a to, že si tu môžem ešte aj sadnúť do lode, je brutálne. Každý jeden moment tu si veľmi užívam,“ hovorí Jakub Gigar.

Rodák z Liptovského Mikuláša má túto skvostnú národnú prírodnú pamiatku priamo vo svojom rodnom kraji, zatiaľ čo pre mladú nádej slovenského vodného slalomu Zuzanu Paňkovú to bola premiéra v útrobách jednej z najnavštevovanejších jaskýň u nás. A rozhodne v nej zanechala veľký dojem: „Je to tu naozaj úžasné. Ja som doteraz bola iba v Jaskyni Domica, takže pre mňa je to premiéra, a hneď takto na vode, takže čo viac si priať,“ skonštatovala Košičanka.

Celé fotenie si obaja veľmi užili, napriek tomu, že to pre nich znamenalo sedemhodinový pobyt v tme a v teplote okolo 6 alebo 7°C s občasným namočením sa do ešte studenších vôd rieky Demänovka. Ich precíznosť pri otáčaní sa niekedy doslova na priestore veľkosti špendlíka to však nijako neovplyvnilo a môžeme čestne prehlásiť, že žiadnemu ozdobnému prvku tohto kúzelného miesta nebolo nijako ublížené.

O zachytenie týchto neopakovateľných momentov sa postaral fotograf Filip Nagy, ktorému asistoval dlhoročný slovenský jaskynný fotograf Pavol Staník a Patrik Matejčík.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Red Bull, Foto: Red Bull / Filip Nagy
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies