Vodiči pozor! V platnosti sú nové zmeny pravidiel pri dopravnej nehode

NETKY.SK • 3 Júl 2022, 11:30 • 2 min
Vodiči pozor! V platnosti sú nové zmeny pravidiel pri dopravnej nehode

BRATISLAVA – Udalosť v cestnej premávke, ktorá sa stane v priamej súvislosti s premávkou vozidla a pri ktorej dôjde len k hmotnej škode v akejkoľvek výške na niektorom z vozidiel, sa po novom nebude považovať za dopravnú nehodu, ale len za škodovú udalosť.

slovakia

left justify in out

Vplýva to z novely zákona o cestnej premávke, ktorá v závere týždňa nadobudla účinnosť. Z doterajšieho znenia zákona sa vypustilo ustanovenie, podľa ktorého je dopravná nehoda udalosť v cestnej premávke, pri ktorej „na niektorom zo zúčastnených vozidiel vrátane prepravovaných vecí alebo na inom majetku vznikne hmotná škoda zrejme prevyšujúca jedenapolnásobok väčšej škody podľa Trestného zákona“.

 

img
 

Zmena bude platiť len ak sa účastníci takejto udalosti dohodli na zavinení a vypísali spolu tlačivo na zabezpečenie náhrady vzniknutej škody. „V takom prípade to účastníkom umožní vec vybaviť aj bez prítomnosti policajta na mieste, čím sa odstráni zbytočné blokovanie a obmedzovanie plynulosti cestnej premávky do príchodu policajta,“ skonštatoval rezort vnútra.
 

Ak by niektorý z účastníkov škodovej udalosti trval na príchode policajta a ten zistí, že sú splnené všetky zákonné podmienky pre škodovú udalosť, nebude potrebná rozsiahla dokumentácia udalosti ako pri dopravnej nehode.

 


 

Možno vás zaujme:  Pellegrini víta iniciatívu Kollára navrhnúť zákon o skrátení volebného obdobia  twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Johny domansky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies