Vodiči pozor: Platnosť diaľničnej známky pre rok 2018 sa dnes končí!

NETKY.SK • 31 Január 2019, 12:09 • 2 min
Vodiči pozor: Platnosť diaľničnej známky pre rok 2018 sa dnes končí!

BRATISLAVA - Platnosť elektronickej diaľničnej známky pre rok 2018 sa končí dnes, 31. januára 2019. Upozorňuje na to Národná diaľničná spoločnosť (NDS) s tým, že vodiči, ktorí chcú od 1. februára využívať spoplatnené úseky diaľnic a rýchlostných ciest, musia mať zakúpenú diaľničnú známku pre tento rok. Platnosť novej známky bude platiť do konca januára 2020.

slovakia

left justify in out

Ceny diaľničných známok sú podľa NDS rovnaké od roku 2011. Ročná je v hodnote 50 eur, tridsaťdňová stojí 14 eur a desaťdňová má cenu 10 eur. Motoristi si môžu známku kúpiť buď na predajných miestach, čo sú väčšinou čerpacie stanice, alebo elektronicky cez stránku eznamka.sk, či prostredníctvom aplikácie eznamka. Predajné miesta sú označené logom 'eznamka', priblížila hovorkyňa spoločnosti Michaela Michalová.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#eznamka #highway #slovensko #dialnica #NitraNaSobote #mobilnyZakup #wineta

Príspevok, ktorý zdieľa Paweł (@pawbed),

 

NDS zároveň odporúča skontrolovať evidenčné číslo vozidla (EČV), krajinu registrácie a typ známky, teda či ide o známku na osobné alebo prípojné vozidlo.

 

"Zadané údaje je možné si skontrolovať na papierovom alebo elektronickom doklade o kúpe," dodala Michalová.

 

Podľa diaľničnej spoločnosti netreba zabúdať na to, že pri platbe prevodom je začiatok platnosti známky posunutý, o čom je tiež motorista pri kúpe informovaný.

 

img

 

Držitelia parkovacích preukazov ŤZP môžu podľa NDS využívať spoplatnené úseky diaľnic a rýchlostných ciest bezplatne aj v roku 2019. Existujúce registrácie vozidiel oslobodených od úhrady zostávajú v platnosti a o ich registráciu netreba žiadať opätovne, pokiaľ sa nezmenili údaje zo žiadosti.V prípade akejkoľvek zmeny je však potrebné podať novú žiadosť o oslobodenie prostredníctvom portálu, respektíve na vybraných obchodných miestach v krajských mestách.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies