Vodiči musia rátať v posledný školský deň s vyšším počtom policajtov na cestách

NETKY.SK • 27 Jún 2019, 16:19 • 2 min
Vodiči musia rátať v posledný školský deň s vyšším počtom policajtov na cestách

BRATISLAVA - Polícia pripravila na posledný školský deň zvýšené bezpečnostné opatrenia. Okrem toho avizuje aj akcie zamerané na bezpečnosť cestnej premávky počas celého leta.

slovakia

left justify in out

"Policajti budú v lete kontrolovať alkohol za volantom, dodržiavanie rýchlosti a vykonávať výchovné aktivity pre mládež," vyjadrila sa hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

 

Počas zajtrajšieho dňa (28. 6.) bude polícia dohliadať na bezpečnosť detí v okolí škôl. Policajto poukazujú najmä na to, aby vodiči venovali zvýšenú pozornosť na miestach, kde sa môžu pohybovať deti a aby tomu prispôsobili jazdu. V posledný deň prázdnin takisto plánuje polícia posilniť hliadky.

 

img

 

Policajti ďalej upozorňujú na plánované akcie v mesiacoch júl a august, kedy sa zamerajú na viacero bodov dodržiavania v oblasti riadenia motorového vozidla. Medzi ne bude patriť dohliadanie na dodržovanie zákazu alkoholu za volantom, preventívno-výchovné aktivity, vzdelávanie nových vodičov a ďalšie.

 

img

 

"Aj napriek tomu, že celkovo ide o pokles dopravných nehôd ako aj ich následkov, apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali dopravné predpisy a aj vlastnou zodpovednosťou prispeli k bezpečnosti na cestách," dodáva Baloghová.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies