Vo Švajčiarsku odcudzené a v Srbsku objavené Picassove diela sú už v Nemecku

NETKY.SK • 4 November 2011, 23:00 • 2 min
Vo Švajčiarsku odcudzené a v Srbsku objavené Picassove diela sú už v Nemecku

Vo Švajčiarsku odcudzené a v Srbsku objavené Picassove diela sú už v Nemecku

slovakia

left justify in out

img

Dva obrazy Pabla Picassa, ktoré neznámi páchatelia odcudzili 6. februára 2008 z kultúrneho centra v Pfäffikone v švajčiarskom kantóne Zürich a ktoré sa nedávno našli v Srbsku, sa už vrátili do Múzea (moderného umenia) Sprengelovcov v nemeckom Hannoveri.
Riaditeľ tejto inštitúcie Ulrich Kempel dnes prezentoval obe diela Verre et pichet (Pohár a karafa, 1944) i Tete de cheval (Konská hlava, 1962), ktorých hodnota dosahuje takmer štyri milióny eur.
Odcudzené obrazy vypátrali v Srbsku vďaka spolupráci švajčiarskych a srbských vyšetrovateľov.
Po prvý raz o tom v prvej októbrovej dekáde informovala švajčiarska televízia SF s odvolaním sa na poznatky príslušnej kantonálnej prokuratúry.
Srbský minister vnútra potvrdil nález oboch odcudzených diel v Belehrade na sklonku októbra. Neuviedol však, kto je podozrivý z ich odcudzenia.
Práve Múzeum Sprengelovcov poskytlo Picassove diela kultúrnemu centru v Pfäffikone, kde sa stali terčom pozornosti kriminálnikov.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies