Vo švédskej nemocnici izolovali pacienta, robia mu testy na ebolu

NETKY.SK • 5 Január 2019, 22:24 • 2 min
Vo švédskej nemocnici izolovali pacienta, robia mu testy na ebolu

UPPSALA - Vo švédskej nemocnici v regióne Uppsala hospitalizovali v piatok pacienta s podozrením na nákazu eboly. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

slovakia

left justify in out

Úrady v Uppsale, ktoré dohliadajú na niekoľko nemocníc a kliník severne od Štokholmu, uviedli, že výsledky testov očakávajú v piatok večer. Vo vyhlásení zároveň dodali, že ide "len o podozrenie" na nákazu eboly, nevylučujú iné choroby.

 

Úrady ale neuviedli, na ktorých miestach hospitalizovaný pacient bol. Podľa švédskej tlačovej agentúry TT sa pacient pred tromi týždňami vrátil z Burundi, ale regióny zasiahnuté vírusom ebola nenavštívil.

 

 

Súčasná epidémia eboly prepukla vo východnej oblasti Konžskej demokratickej republiky (KDR). Hoci každá veľká epidémia eboly sa objavila v Afrike, ojedinelé prípady nákazy tejto choroby zaznamenali aj mimo tohto kontinentu.

 

Ebola je vysoko nákazlivá vírusová krvácavá horúčka. Úmrtnosť medzi nakazenými môže dosiahnuť až 90 percent; úspešnosť liečby je však výrazne vyššia, ak sa podarí pacientov včas izolovať a podávať im dostatok tekutín.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies