Vlaky: Na Vianoce pribudne 24 posilových spojov a vyše 100 vozňov

NETKY.SK • 12 December 2016, 11:21 • 2 min
Vlaky: Na Vianoce pribudne 24 posilových spojov a vyše 100 vozňov

BRATISLAVA - Záujem ľudí o cestovanie vlakmi pred vianočnými sviatkami už tradične narastá. Keďže tento rok pripadajú na víkend, štátny dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) očakáva najväčší nápor ľudí vo štvrtok (22.12.) a v piatok (23.12.).

slovakia

left justify in out

Dopravca preto podľa hovorcu Tomáša Kováča pridá v obidva tieto dni smerom z Bratislavy do Košíc navyše štyri vozne do InterCity (IC) vlaku s odchodom z hlavného mesta o 15.47 h. V piatok zase posilní o dva vozne IC vlak s odchodom z Bratislavy o 9.47 h.

 

"Celkom ZSSK pridáva 24 posilových vlakov a vyše 100 vozňov k vlakom kategórií InterCity, k rýchlikom, regionálnym rýchlikom, regionálnym expresom a k osobným vlakom," vymenoval Kováč.

 

Pred sviatkami sa cestujúci presúvajú najmä zo západu Slovenska na stredné a východné Slovensko a po sviatkoch opačne. "Podľa skúseností z minulých rokov vieme, že pred Vianocami sa počet cestujúcich vo vlakoch až zdvojnásobí," dodal hovorca.

 

Spoločnosť preto ľuďom odporúča kúpiť si miestenky, ktoré im v diaľkových vlakoch zabezpečenia miesto. Z denného priemeru 1445 vlakov predstavujú diaľkové spoje 203 vlakov. Vyše 1200 vlakov sú regionálne spoje, do ktorých si nie je možné kúpiť miestenky. Všetky posilové vlaky sú pritom zapracované v platnom cestovnom poriadku.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies