Vláda schválila príspevok 100 000 eur pre rodiny hasičov, ktorí prišli o život počas zásahu na D1 pri Hornej Strede

NETKY.SK • 29 Máj 2024, 16:08 • 2 min
Vláda schválila príspevok 100 000 eur pre rodiny hasičov, ktorí prišli o život počas zásahu na D1 pri Hornej Strede

BRATISLAVA - Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok predložil v stredu, 29. mája 2024 na rokovanie vlády návrh na príspevok pozostalým po obetiach tragickej dopravnej nehody na diaľnici D1 pri Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom vo výške 50 000 eur pre každú pozostalú rodinu, čo predstavuje sumu 100 000 eur.

slovakia

left justify in out

Urobil tak z vlastnej iniciatívy po dohode s Ministerstvom financií SR. „Obe rodiny pozostalých dostanú po 50 tisíc. Viem, že to životy týchto mladých ľudí nevráti, ale myslím si, že ako štát máme povinnosť voči týmto rodinám a pozostalým aspoň takouto mierou poďakovať za to, čo urobili v rámci svojej služby,“ povedal minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok.

Finančné prostriedky uvoľní Ministerstvo financií SR na účet Ministerstva vnútra SR, pričom tieto budú následne prevedené na účty pozostalých. Tieto prostriedky nebudú podliehať zúčtovaniu zo strany pozostalých a ich zúčtovanie a zdanenie vykoná Ministerstvo vnútra SR v zmysle príslušných predpisov.

K tragickej dopravnej nehode došlo 27. mája 2024 na diaľnici D1 pri Hornej Strede, zahynuli pri nej dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí zasahovali pri hasení požiaru osobného auta. K tragickej udalosti došlo pri náraze kamióna do stojacich zasahujúcich vozidiel. „Chcem garantovať, že prebieha vyšetrovanie toho, čo sa tam stalo. A zároveň chcem apelovať na všetkých vodičov, ktorí jazdia po slovenských cestách, aby venovali pozornosť premávke. Aby sme sa nevenovali telefonovaniu, vybavovaniu správ, sociálnym sieťam, pretože sa ukazuje, že aj toto mohlo byť jednou z príčin, keď vodič nedostatočne venoval pozornosť jazde, a stálo nás to dva ľudské životy, ten tretí je nemocnici, jedna policajtka vyviazla s ľahkými zraneniami. A začneme proaktívne konať, aby sme vyslali signál, že je tu nulová tolerancia, viem si predstaviť aj sprísnenie legislatívy ohľadom používania mobilov, čo sa ukazuje ako najväčší problém pri dopravných nehodách. Úplne zbytočne vyhasli dva životy a my budeme nekompromisní,“ dodal minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: Tlačový odbor MV SR, Foto: Tlačový odbor MV SR
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies