Vieme, kedy zasadne brannobezpečnostný výbor k šokujúcemu prípadu z Miloslavova

NETKY.SK • 14 Január 2022, 11:26 • 2 min
Vieme, kedy zasadne brannobezpečnostný výbor k šokujúcemu prípadu z Miloslavova

Prípadom detskej šikany v Miloslavove sa bude zaoberať Výbor Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť. Zasadnutie zvolali na utorok 18. 1. na 9:00.

slovakia

left justify in out

Pozvanie dostali podľa šéfa výboru Juraja Krúpu minister vnútra Roman Mikulec aj dočasný policajný prezident Štefan Hamran. Šéf polície bude podľa Krúpu odcestovaný, preto by mal na výbor prísť prvý viceprezident Policajného zboru (PZ) Branko Kišš, ako aj riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Viliam Adamec.

 

img

 

Informáciu o zvolaní výboru zverejnili na webe NR SR. Programom má byť podanie informácie k priebehu šetrenia. Členovia výboru sa tiež budú pýtať, ako pristupuje Policajný zbor k prípadom, ako je incident v Miloslavove. O zaradenie tohto bodu na rokovanie výboru požiadal podpredseda parlamentu Gábor Grendel.

 

img

 

Prípad šikany 11-ročného dievčaťa vyvolal pobúrenie v celej krajine. Zaoberá sa ním bratislavská krajská polícia. Maloletú mali podľa medializovaných informácií napadnúť, opiť a vyzliecť 2. januára v Miloslavove kamaráti. Incident si mali nakrútiť na telefón a zverejniť na sociálnych sieťach. Celé sa to malo odohrať v obci v areáli bývalého družstva. Na zverejnenom videu by mali byť 14-, 15- a 16-ročné deti.

 

Podľa medializovaných informácií by takýto prípad nemal byť jediný a táto skupina už mala zaútočiť na deti aj v minulosti.

 

Prečítajte si: Aký trest čaká agresívnych tínedžerov z Miloslavova? Rodinu dievčaťa zastupuje Kočnerov právnik

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Kristýna Peštová
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies