VIDEO V meste Chemnitz panuje napätie po krvavej hádke v uliciach

NETKY.SK • 26.08 • Čítanie 2 min

CHEMNITZ - Jeden muž zahynul a ďalší dvaja utrpeli zranenia vo východonemeckom meste Chemnitz, kde počas miestnych víkendových slávností došlo k hádke a následnej potýčke medzi osobami "rôznych štátnych príslušností".

slovakia

left justify in out

Zrážka nasledovala po pochode, počas ktorého na policajtov hádzali fľaše, informovala v nedeľu agentúra AP s odvolaním sa na políciu.

Dôvody osudnej bitky po ukončení sobotňajšieho programu mestských slávností v Chemnitzi z noci na nedeľu nie sú jasné.

 

Polícia uviedla, že sa začala "slovným sporom", po ktorom niekto smrteľne zranil 35-ročného Nemca. Policajti zadržali dvoch mužov pre podozrenie z účasti na zrážke, pri ktorej bol údajne použitý nôž.

 

Kolujúce informácie, podľa ktorých hádke predchádzalo obťažovanie žien, polícia na základe doterajšieho vyšetrovania nepotvrdila. Zdôraznila tiež, že sa nebude podieľať na dohadoch, píše agentúra DPA.

 

V nedeľu popoludní sa v centre Chemnitzu zhromaždili viaceré skupiny v reakcii na výzvy zo sociálnych sietí. Podľa denníka Bild sa medzi niekoľkými stovkami demonštrantov nachádzali aj "násilnícki pravičiari", ktorí protestovali proti kriminalite cudzincov a skandovali heslá ako "My sme národ".

 

Stredonemecký rozhlas (MDR) priniesol správu o potýčkach. Polícia privolala posily z neďalekých miest.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská

Jeseň
JESEŇ SKONČÍ O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona